Lidhje

Studim për mediat në Shqipëri dhe në Kosovë


Instituti i Studimeve Ndërkombëtare

Instituti i Studimeve Ndërkombëtare publikoi një studim mbi mbulimin e dobët të shtypit të Tiranës dhe atij të Prishtinës për zhvillimet dhe jetën në të dy anët e kufirit.

Studimi nxori se pjesa dërrmuese, afro 80 për qind, e shkrimeve gjatë këtij viti, janë mbi tema politike dhe pak, ose aspak mbi ekonominë dhe çështje të tjera në të dy vendet.

Studim për shtypin në Shqipëri dhe Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG