Lidhje

"Eshtrat e Hasan Prishtinës e kanë vendin në Tiranë"


Biznesmeni Mehmet Prishtina thotë se eshtrat e personalitetit të shquar të historisë shqiptare, Hasan Prishtina, të cilat prehen në Kukës, e kanë vendin në Tiranë. Biznesmeni nga Kosova është stërnip i Hasan Prishtinës. Ai ka ndihmuar në financimin e disa prej busteve të Hasan Prishtinës dhe po interesohet për transferimin e eshtrave të patriotit, i cili u vra me atentat në Selanik në vitin 1933. Zoti Mehmet Prishtina ishte para pak ditësh në studiot e Zërit të Amerikës dhe u intervistua nga Ilir Ikonomi.
Intervistë me z. Mehmet Prishtina
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:47 0:00
XS
SM
MD
LG