Lidhje

Mijëra serbë marrin pjesë në manifestimet e Gazimestanit

  • Leonat Shehu

Mijëra serbë marrin pjesë në manifestimet e Gazimestanit

Mijëra pjesëtarë të komunitetit serb, morën pjesë sot në manifestimet në Gazimestan pranë Prishtinës, me rastin e 621 vjetorit të Betejës mesjetare të Kosovës. Ata bënë thirrje kundër pavarësisë së Kosovës të cilën tashmë e kanë njohur 69 vende të botës, përfshirë Shtetet e Bashkuara dhe vendet më të fuqishme të Bashkimit Evropian.

XS
SM
MD
LG