Lidhje

Ministri i jashtëm i Kosovës viziton Maqedoninë


Ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj ndodhet për vizitë zyrtare në Maqedoni. Ai ka diskutuar me autoritetet në Shkup mbi thellimin e bashkëpunimit në më shumë fusha, si lidhjet infrastrukturore dhe energjetike, qarkullimin e lirë të njerëzve dhe mallrave dhe për çështje të tjera rajonale. Autoritetet maqedonase shprehen të gatshme, që me përvojën e tyre, ta ndihmojnë qeverisë së Kosovës lidhur me çështjen e liberalizimit të vizave dhe proceseve integruese.XS
SM
MD
LG