Lidhje

Të zhdukurit, familjet me një deklaratë


Në Prishtinë dhe në Beograd, përfaqësuesit e familjeve të personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë, u shprehën të zhgënjyer me qasjen e autoriteteve ndaj procesit të ndriçimit të fatit të të afërmeve të tyre.

Në një deklaratë të përbashkët, ata kërkuan që këtë çështja të ngrihet në tryezën e bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Edhe 16 vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë, nuk dihet asgjë për fatin e rreth 1 mijë e 650 personave, shumica e të cilëve shqiptarë të Kosovës.

Familjarët e të zhdukurve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG