Lidhje

Ruajtja e kulturës shqiptare në Mal të Zi


Mbrojtja e kulturës kombëtare shqiptare në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Kultura e shqiptarëve në Malin e Zi, si pjesë e kulturës mbarëkombëtare, paraqet një pasuri të veçantë, që sipas analistëve duhet mbrojtur dhe zhvilluar sa më shumë. Ata mendojnë se një mbështetje të duhur ndaj kësaj kulture duhet të shfaqin edhe institucionet përkatëse nga Tirana dhe Prishtina.

Mbrojtja e kulturës kombëtare shqiptare në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG