Lidhje

Uashington, nderohen viktimat e komunizmit


Uashington, nderohen viktimat e komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Edhe këtë vit në kryeqytetin amerikan u nderuan viktimat e komunizmit në botë. Ceremonia këtë radhë përkon me 30 vjetorin e shembjes së murit të Berlinit dhe 70 vjetorin e krijimit të NATO-s. Në ceremoninë e zhvilluar në Uashington morën pjesë edhe përfaqësues të komunitetit shqiptaro-amerikan.

XS
SM
MD
LG