Lidhje

Ndikimi i pandemisë në tregun e punës në Kosovë


Ndikimi i pandemisë në tregun e punës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Në Kosovë, sipas analizave të disa organizatave joqeveritare, gratë janë diskriminuar në tregun e punës gjatë kohës së pandemisë dhe kanë humbur më shumë vende pune sesa burrat. Përfaqësuesit e këtyre organizatave i bëjnë thirrje qeverisë së re që kjo çështje të jetë pjesë e planit afatgjatë të rimëkëmbjes ekonomike pas pandemisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG