Lidhje

Ndikimi i pandemisë në zonat ndërkufitare Shqipëri-Mali i Zi


Ndikimi i pandemisë në zonat ndërkufitare Shqipëri-Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Masat kufizuese për mospërhapjen e COVID-19 kanë prekur edhe banorët e zonave ndërkufitare të Shqipërisë me Malin e Zi. Mbyllja prej gati 6 muajsh e kufirit dhe lejimi i kalimit vetëm për personat që kanë kryer testin e COVID-it, po ndikon në jetën dhe ekonominë e banorëve të këtyre zonave.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në njësinë administrative Ana e Malit, ku gjendet edhe pikëkalimi i përbashkët kufitar i Muriqan -Sukobinës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG