Lidhje

Një libër për marrëdhëniet shqiptaro-amerikane


Në Tiranë, sapo është botuar një studim i zgjeruar mbi marrëdhëniet shqiptaro-amerikane. Autori Ndriçim Kulla ka përfshirë në këtë libër një histori gati dy-shekullore në marrëdhëniet mes dy vendeve.

Studiuesit pohuan se ky studim sjell shumë ngjarje e fakte të reja në marrëdhëniet shqiptaro-amerikane, që tregohen dhe analizohen për herë të parë.

Një libër për marrëdhëniet shqiptaro-amerikane
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Shiko komentet (5)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG