Lidhje

Në Shqipëri pritet të mbërrijë Miroslav Lajçak


Në Shqipëri pritet të mbërrijë Miroslav Lajçak
Në Shqipëri pritet të mbërrijë Miroslav Lajçak

Në Shqipëri, pritet të mbërrijë të enjten Miroslav Lajçak, i dërguari i përfaqësueses së lartë të Bashkimit europian për politikën e Jashtme dhe Sigurinë Catherin Ashton.

Këtë e bëri të njohur sot zëdhënësja e zonjës Ashton në Bruksel sipas të cilës i dërguari europian do të përpiqet të nxisë rikthimin e dialogut politik në Shqipëri.

Më herët kryetari socialist Edi Rama ishte shprehur I gatshëm për të mirëpritur ndërmjetësimin ndërkombëtar duke saktësuar se opozita i qëndron gjithnjë dialogut për gjetjen e një zgjidhjeje afatgjatë.

Por nga shumica në pushtet kryetari i grupit parlamentar Astrit Patozi u përgjigj duke saktësuar se më parë duhet të dalin sipas tij përgjegjësit e grushtit të dështuar të shtetit.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG