Lidhje

Shqipëri: Vazhdon situata e ngarkuar tri ditë pas përleshjeve të dhunshme


Shqipëri: Vazhdon situata e ngarkuar tri ditë pas përleshjeve të dhunshme

Në Shqipëri vazhdon një situatë e ngarkuar për shkak te retorikës së ashpër politike mes palëve, tre dite pas perleshjeve te dhunshme te se premtes se kaluar ku mbeten te vrare tre manifestues. Kryeministri Sali Berisha sulmoi sot sërish prokurorinë duke njoftuar se ka kërkuar ekspertë të huaj për një hetim të paanshëm dhe përsëriti paralajmërimet ndaj kryetarit socialist Edi Rama se do të marrë përgjigjen që meriton një pucist nëse institucionet do të sulmohen sërish. Nga ana e tij kryetari socialist Edi Rama, pati sot një takim të gjatë me kreun e shtetit Bamir Topi ndersa kerkoi nga komuniteti nderkombetar qe te nderhyje per rivendosjen e ligjshmerise ne vend.


Të ngjashme

XS
SM
MD
LG