Lidhje

Rrugëtimi i Nënë Terezës drejt jetës fetare


Rrugëtimi i Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Të dielën me 4 shtator në Vatikan, mbahet ceremonia e shenjtërimit të nobelistes shqiptare, Nënë Tereza. Rrugëtimi i saj filloi në kishën e Zonjës së Bekuar, në Letnicë të Kosovës ku ajo vendosi të dorëzohej murgeshë. Famullitari dhe besimtarët që po luten prej disa ditësh në pritje të ceremonisë së shenjtërimit, vlerësojnë lartë jetën dhe veprën e Nënë Terezës dhe vlerat që kishte për kombin shqiptar.

Rrugëtimi i Nënë Terezës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

XS
SM
MD
LG