Lidhje

Lule e re në florën shqiptare


Lule e re në florën shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Botanistët shqiptarë thonë se kanë shtuar një tjetër bimë në Regjistrin e Florës shqiptare e cila nuk gjendet në asnjë vend tjetër të botës. Lulekëmbana Vezulluese u zbulua në Malin e Tomorrit falë një bashkëpunimi me botanistë kroatë dhe italianë. Korrespondenti ynë Raimond Kola bisedoi me Profesor Doktor Lulëzim Shuka ,një nga autorët e zbulimit. Profesori i Shkencave Natyrore flet edhe për problemet e fundit që po shkakton dëmtimi i bimësisë në eko-sistemin e disa zonave në Jug të Shqipërisë.

Lule e re në florën shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

XS
SM
MD
LG