Lidhje

Bisedë me publicistin Nexhmedin Spahiu


Në Kosovë, vitet e fundit po zhvillohen debate nëse krijimi i shtetit të ri ka përcaktuar edhe krijimin e një identiteti të ri kombëtar. Sipas një pjese të studiuesve e publicistëve, kjo po ndodh dhe është pjesë e procesit shtet-formues, ndërsa sipas disa të tjerëve, identiteti shtetëror nuk i kundërvihet atij kombëtar. Debatet pritet të vazhdojnë edhe për faktin se Kosova sipas kushtetutës së saj është shtet shumetnik e shumëkulturor.

Bisedë me publicistin Nexhmedin Spahiu
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG