Lidhje

Ngjarjet kryesore në Kosovë gjatë vitit 2017


Zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe ato për pushtetin komunal përshkuan pjesën më të madhe të vitit 2017 në Kosovë dhe shënuan një ndryshim në hartën politike të vendit. Viti filloi me tensione të larta në marrëdhëniet me Serbinë, normalizimi i të cilave është kusht për përparimin e të dyja palëve në proceset integruese. Por, Kosova mbetet ende e fundit në rajon në këto procese edhe për shkak të dështimit për të përmbushur detyrimet e saj ndaj marrëveshjeve ndërkombëtare. Një pasqyrë të ngjarjeve kryesore të vitit 2017 e përgatiti korrespondenti ynë, Besim Abazi.

Ngjarjet kryesore në Kosovë gjatë vitit 2017
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:08 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG