Lidhje

Një film shqiptar në Festivalin e Amsterdamit


Një film shqiptar në Festivalin e Amsterdamit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Regjisori shqiptar Ervin Lera po merr pjesë këto ditë në Festivalin Ndërkombëtar të Amsterdamit me filmin e tij “Emancipimi i turmave”. Filmi merr shkas nga protestat e studentëve shqiptarë gjatë vitit 2018, dhe përpiqet të shpjegojë nevojat e shoqërisë për t’u zhvilluar përmes revoltave.

XS
SM
MD
LG