Lidhje

Një neuroshkencëtar shqiptaro-amerikan paraqet studime në një konferencë në Uashington


Një neuroshkencëtar shqiptaro-amerikan paraqet studime në një konferencë në Uashington

Doktor Bashkim Kadriu flet per te rejat ne fushen e neuroshkences dhe per stigmen qe shoqeron semundjet mendore.

Doktor Bashkim Kadriu është mjek neuroshkencëtar në kolegjin Albert Ajnshtajn të Universitetit Jeshiva në shtetin e Nju Jorkut. Zoti Kadriu është anëtar i shoqatës shqiptaro-amerikane të mjekëve këtu në Shtetet e Bashkuara. Ai foli në emisionin Ditari të Zërit të Amerikës për studimet e tij dhe për stigmën që shoqëron sëmundjet mendore.

XS
SM
MD
LG