Lidhje

Një tempull për të gjitha llojet e feve


Një tempull për të gjitha llojet e feve
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Në Rusi po ndërtohet një tempull i veçantë për të gjitha llojet e feve. Në majën e ndërtesës janë vendosur simbolet e të gjitha feve, përfshirë të të krishterëve ortodoksë, budizimit, judaizmit dhe islamit. Tempulli është ide e një personi që thotë se ka takuar Jezu Krishtin.

XS
SM
MD
LG