Lidhje

Kosovë: Serbët kërkojnë lirimin e Ivanoviçit


Në Kosovë, disa qindra qytetarë serbë, morën pjesë në një protestë në veri të Mitrovicës, duke kërkuar nga Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit që të lirojë nga paraburgimi politikanin lokal Oliver Ivanoviç. Ai po mbahet në paraburgim që nga janari i vitit 2014 dhe ndaj tij po zhvillohet një proces gjyqësor nën akuzat për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë.

Serbët e Mitrovicës kërkojnë lirimin e Ivanoviçit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

XS
SM
MD
LG