Lidhje

OSBE për gratë në politikë


Në Tiranë, Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian, OSBE, u kujtoi veprimtarëve dhe forcave politike, se në përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme duhet të përfshijnë edhe kuotat ligjore të grave në parlament.

OSBE po mbështet shtimin e grave shqiptare në politikë me besimin se ato janë më të afta në politikat sociale dhe më pak abuzuese me detyrat shtetërore.

OSBE për gratë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

XS
SM
MD
LG