Lidhje

Përmbyten disa zona të Shkodrës, Lezhës dhe Vaut të Dejës


Përmbyten disa zona të Shkodrës, Lezhës dhe Vaut të Dejës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Ndërpreja e rreshjeve gjatë ditës së sotme ka ndikuar në uljen e nivelit të përmbytjes në disa zona të Shkodrës, Lezhës dhe Vaut të Dejës. Por, meterologët pralajmërojnë se, në ditët në vazhdim do të ketë rreshje me intensitet të lartë, që rrezikojnë zgjerimin e përmbytjeve. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ishte sot në zonë e përmbytur të Nënshkodrës për të ispektuar situatën, ndërsa drejtori i KESH-it Benet Beci, ishet në Hidrocentralin Vau Dejës, ku tha se koorporata po bën përpjekje për menagjimin e prurjeve të Kaskadës së Drinit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG