Lidhje

Përse gabuan anketimet?


Përse gabuan anketimet?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Sondazhet parazgjedhore në Shtetet e Bashkuara tregonin se Joe Biden do ta fitonte me shumicë dërrmuese garën presidenciale dhe se demokratët do të merrnin kontrollin e Senatit. Por shumë prej këtyre sondazheve nuk qëlluan në shenjë dhe materiali në vazhdim na njeh me arsyet pse ndodhi kjo gjë.

XS
SM
MD
LG