Lidhje

Pacolli, një ndarje e Kosovës do të ishte shkelje e sovranitetit


Intervistë me Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, thotë se një ndarje e vendit si zgjidhje e problemeve me Serbinë do të ishte shkelje e sovranitetit dhe askush në Kosovë nuk do të ishte i gatshëm për të një diskutim të tillë. Në një intervistë me kolegun tonë Ilir Ikonomi, ai tha se ka shumë probleme të tjera për t’u zgjidhur me Serbinë para se të shtrohet kjo çështje. Zoti Pacolli ishte në Uashington për të marrë pjesë në Ministerialin e Departamentit të Shtetit mbi Lirinë Fetare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG