Lidhje

Pajtimi Kosovë - Serbi, kërkon vënien e drejtësisë në vend


Pajtimi Kosovë - Serbi, kërkon vënien e drejtësisë në vend
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të organizatave për të drejtat e njeriut thonë se mungesa e vullnetit politik ka penguar vënien e drejtësisë në lidhje me krimet e luftës dhe rrjedhimisht edhe procesin e pajtimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ata thonë se 17 vjet pas përfundimit të luftës që shkaktoi mbi 10 mijë të vrarë, vetëm56 vetë janë dënuar për krime lufte nga gjykatat në Serbi, Kosovë dhe në Hagë. Nga Prishtina njofton, korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Pajtimi Kosovë - Serbi, kërkon vënien e drejtësisë në vend
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG