Lidhje

Pakistan, 5 militantë vriten nga një avion i telekomanduar amerikan


Goditje të tilla janë bërë një temë fërkimesh të forta Uashington-Islamabad, që pas sulmit të nëntorit që la të vrarë 24 ushtarë pakistanezë

Zyrtarët e sigurimit në Pakistan thonë se një avion i telekomanduar amerikan ka lënë të vrarë të paktën 5 militantë në pjesën veri-perëndimore të vendit.

Autoritetet thonë se një fshat në këtë zonë kufitare me Afganistanin u sulmua me katër raketa. Po sipas burimeve lokale, në shenjestër të sulmit ishte banesa e një komandanti ekstremist.

Dje një goditje e ngjashme në këtë zonë la të vrarë të paktën 2 kryengritës.

Goditjet me avionë të telekomanduar janë bërë një temë fërkimesh të forta me Uashingtonit dhe Islamabadit, që pas sulmit të nëntorit që la të vrarë 24 ushtarë pakistanezë.
XS
SM
MD
LG