Lidhje

SHBA, paralajmërim për kërcënime terroriste në Pakistan


Ambasada amerikane në Islamabad thotë se ka bërë një paralajmërim për mundësinë e sulmeve terroriste sot në Pakistan.

Ambasada thonte përmes një mesazhi në faqen e vet në internet se Minsitria e Brendshme pakistaneze paralajmëron se sulmet mund të venë në shënjestër ndërtesa të rëndësishme qevritare në qendër të Islamabadit dhe në disa hotele të kryeqytetit, si Mariot, Serenab, Holiday Inn, Best Western dhe Margalla.

Ambasada i ka këshilluar shtetasit amerikanë në Pakistan të shmangin lëvizjen në zona që konsiderohen të rrezikshme
XS
SM
MD
LG