Lidhje

Palestinezët votojnë në zgjedhjet lokale


Palestinezët votuan sot në zgjedhjet lokale në mbarë Bregun Perëndimor, për herë të parë në 6 vjet. Ky territor ka mbi gjysëm milioni votues të regjistruar. Hamasi, grupi militant islamik që sundon në Rripin e Gazës, i bojkotoi zgjedhjet. Presidenti palestinez Mahmud Abbas dhe lësizja Fatah shpresojnë të sigurojnë mbështetje në zgjedhjet që zhvillohen në mbi 90 komunitete të Bregut Perëdnimor, në mungesë të kandidatëve të Hamasit.
XS
SM
MD
LG