Lidhje

Pandemia COVID-19 dhe ndërgjegjësimi i qytetarëve mbi rrezikun e infektimit


Pandemia dhe ndërgjegjësimi i qytetarëve mbi rrezikun
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Në Shqipëri po shtohet me shpejtësi numri i personave të prekur me COVID-19, si dhe i atyre që kanë humbur jetën në betejën me virusin.

Pavarësisht paralajmërimeve të institucioneve të kujdesit shëndetësor mbi rrezikun e lartë të përhapjes së virusit, pjesa më e madhe e qytetarëve nuk po respektojnë masat mbrojtëse. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bisedoi me psikologun Fatjon Taipi dhe punonjësen sociale Tonilda Çela.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG