Lidhje

Pandemia rrezikon seriozisht turizmin e Malit të Zi


Pandemia kërcënon turizmin e Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Masat shtrënguese të ndërmarra nga autoritetet shëndetësore në parandalimin e COVID-19 kanë rrezikuar seriozisht ekonominë turistike në Mal të Zi dhe në veçanti në Ulqin.

Operatorët turistik vlerësojnë se mbyllja e kufirit me vendet e rajonit ka ulur në mënyrë të theksuar aktivitetin turistik.

Ndërkaq, autoritetet shëndetësore dhe ato vendore mendojnë se është i domosdoshëm kufizimi i lëvizjes, pasi hapja e kufijve shkaktoi shpërthimin e ri të koronavirusit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG