Lidhje

Parada shqiptare në Nju Jork


Në Manhatan të Nju Jorkut po zhvillohet "Parada Shqiptare", një aktivitet i përvitshëm ku marrin pjesë mijëra shqiptaro-amerikanë. Këtë vit, parada ka si temë arbëreshët dhe kulturën e tyre. Kolegu ynë Ilir Ikonomi na dërgoi këtë material nga Nju Jorku pak përpara fillimit të paradës.

Parada shqiptare në Nju Jork
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG