Lidhje

Parandalimi i përhapjes së koronavirusit në jug të Shqipërisë


Parandalimi i përhapjes së koronavirusit në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Parandalimi i përhapjes së koronavirusit në jug të Shqipërisë

Në Qarkun e Gjirokastrës deri tani nuk janë shënuar raste të prekurish me koronavirus, por masat e autoriteteve janë të forta. Qendra Historike e qytetit që mbrohet nga UNESCO është zbrazur nga vizitorët vendas dhe te huaj ndërsa pikat kufitare me Greqinë janë paralizuar nga lëvizja e mjeteve dhe e njerëzve. Korespondenti ynë Raimond Kola sjell hollësitë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG