Lidhje

Parku natyror i Zagorisë


Parku natyror i Zagorisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Në Gjirokastër organizatat mjedisore po synojnë krijimin e Parkut të ri Natyror Rajonal të Zagorisë. Kjo zonë dallon në Shqipëri për pasuritë natyrore dhe kulturore dhe për lloje bimësh dhe kafshësh që rrezikojnë të zhduken. Specialistët e Mjedisit thonë se krijimi i Parkut do nxisë ruajtjen dhe mbrojtjen e këtyre vlerave, por edhe zhvillimin e turizmit.

Parku natyror i Zagorisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

XS
SM
MD
LG