Lidhje

Parku Kombëtar në Badlands, Dakota Jugore


Pas një ndalese në malin Rushmore në shtetin e Dakotës së Jugut dhe pasi ka shënuar gjysmën e rrugëtimit të tij për të vizituar të gjitha parqet kombëtare në Shtetet e Bashkuara, aventurieri Mikah Meyer u drejtua për në lindje ... në Badlands të Dakotës Jugore. Ai ndau me Zërin e Amerikës përshtypjet e tij nga ky udhëtim.

Parku kombëtar Badlands, në Dakotën Jugore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG