Lidhje

Kosovë: Parlamenti mban seancë për rastin Dehari


Deputetët e parlamentit të Kosovës miratuan propozimin e Partisë Demokratike ku kërkohet përkrahje nga qeveria në rast se familja e Astrit Deharit, i cili vdiq në burgun e Prizrenit, kërkon hetim jashtë vendit. Ky propozim u miratua në një seancë të jashtëzakonshme lidhur me këtë rast, e cila u shoqërua me akuza të ndërsjellta mes shumicës dhe opozitës.

Kosovë: Parlamenti, seancë për rastin e Astrit Deharit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

XS
SM
MD
LG