Lidhje

Parqet kombëtare të Amerikës - Kanioni i Madh


Parqet kombëtare të Amerikës - Kanioni i Madh
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Kanioni i Madh, një nga shtatë mrekullitë e botës, ka qenë një frymëzim për aventurierët, poetët dhe piktorë prej qindra vjetësh. Kur shikon nga maja e shkëmbinjve apo vozit poshtë në lumin e rrëmbyer të Kolorados, e kupton se nga e ka marrë emrin ky lum.

XS
SM
MD
LG