Lidhje

Kremtimi i Pashkëve në Tiranë


Kremtimi i Pashkëve në Tiranë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Besimtarët katolikë në Tiranë u mblodhën sot në Katedralen e Shën Palit për të kremtuar Pashkën. Arkipeshkvi i Tiranës dhe Durrësit, imzot George Frendo, udhëhoqi ceremonitë festive. Ai tha se nën shembullin dhe porositë e Jezu Krishtit, sot Shqipërisë i nevojitet të braktisë korrupsionin, interesin personal edhe partiak, si dhe të ndihmojë qytetarët e thjeshtë. Korrespondenti ynë, Ilirian Agolli, njofton nga Tirana.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG