Lidhje

Përfundon numërimi në disa bashki, e majta fiton në Berat dhe Vlorë


Përfundon numërimi në disa bashki, e majta fiton në Berat dhe Vlorë

Procesi i numërimit të votave po vazhdon në jug të Shqipërisë me shpalljen e rezultateve ku dominojnë fitoret e kantidatëve të majtë. Në Berat dhe në Vlorë përfundoi mbrëmë plotësisht numërimi i votave. Shpëtim Gjika do të drejtojë për katër vite bashkinë e Vlorës dhe Fadil Nasufi Bashkinë e Beratit. Gjatë numërimit të votave nuk ka pasur deri tani asnjë incident.

Dëgjoni kronikën:

XS
SM
MD
LG