Lidhje

Përfundon raundi i katërt i bisedimeve Kosovë-Serbi


Përfundon raundi i katërt i bisedimeve Kosovë-Serbi

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë i dhanë fund një raundi bisedimesh dhe paralajmëruan takimin e radhës në muajin e ardhshëm për të diskutuar disa nga çështjet e interesit të përbashkët. Të dyja palët thanë se janë hapur mundësi për të arritur marrëveshje në disa fusha, por pranuan se problemet politike po pengojnë konkretizimin e shumë çështjeve.

Dëgjoni kronikën:

XS
SM
MD
LG