Lidhje

Përmirësohet situata e motit në veri të Shqipërisë


Përmirësohet situata e motit në veri të Shqipërisë

Në të gjithë zonën Veriore të Shqipërisë tashmë janë hapur akset rrugore kombëtare, me përjashtim të aksit që lidh Qafën e Malit me Fushë-Arrëzin, Kukësin dhe Tropojën.

Në këtë zonë vazhdojnë orteqet dhe ngrica, që po vështirësojnë punën për hapjen e rrugës.

Sot janë regjistruar emergjenca shëndetësore në komunat e Kelmendit dhe Pultit.

XS
SM
MD
LG