Lidhje

Situata e personave me nevoja të veçanta në Kosovë


Në Kosovë mendohet se ka mbi 18 mijë persona me nevoja të veçanta, por organizatat që merren me mbrojtjen e të drejtave të tyre ankohen për numrin e vogël të të punësuarve nga kjo kategori si dhe për kushtet në të cilat ata jetojnë.

Punësimi i personave me nevoja të veçanta në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG