Lidhje

Pesë të vdekur në një aksident në Kosovë


Policia e Kosovës ka bërë të ditur se pesë persona kanë humbur jetën gjatë një aksidenti me makinë në veriun e Kosovës.

Policia tha se aksidenti ka ndodhur në komunën e Zveçanit, në magjistralen Mitrovicë-Leposaviq, kur makina e ka humbur kontrollin dhe ka rënë në ujërat e lumit Ibër.

Zyrtarë të spitalit në Mitrovicën Veriore thanë se në mesin e viktimave janë tre të rritur dhe dy fëmijë.
XS
SM
MD
LG