Lidhje

Philip Gordon vazhdon turneun evropian

  • Leonat Prishtinë

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit shkon sot në Beograd, ndërsa nesër pritet të vizitojë Prishtinën.

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Philip Gordon, shkon sot në Beograd, ndërsa nesër pritet të vizitojë edhe Prishtinën në kuadër të një vizite që po zhvillon në disa vende të Evropës.

Më herët ai qëndroi në Kroaci prej nga theksoi se Shtetet e Bashkuara presin që Kosova dhe Serbia të ecin përpara drejt normalizimit të marrëdhënieve të tyre. Ai tha se as Shtetet e Bashkuara e as Bashkimi Evropian nuk presin që Serbia të njohë tash Kosovën, por ta njoh realitetin e ri atje.
XS
SM
MD
LG