Lidhje

Plakja e shpejtë e popullsisë në Shqipëri


Plakja e shpejtë e popullsisë në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Në Shqipëri, sipas një studimi, është vërejtur një plakje me ritme të shpejta e popullsisë. Shqipëria është vendi me plakjen më të shpejtë të popullsisë në rajon dhe një ndër vendet me plakjen më të shpejtë në Europë.

XS
SM
MD
LG