Lidhje

Tiranë: Regjisori Pluton Vasi dhe filmi i tij “Ndërkombëtarët”


Tiranë: Regjisori Pluton Vasi dhe filmi i tij “Ndërkombëtarët”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Në Tiranë, regjisori Pluton Vasi, sapo ka përfunduar xhirimet e filmit artisitik “Ndërkombëtarët”. Filmi bazohet mbi një novelë të shkrimtarit Ylljet Aliçkaj dhe trajton gjendjen e shoqërisë shqiptare në tranzicion. Regjisori thotë se edhe në këtë film ai flet për marrëdhëniet e vështira të shqiptarëve mes tyre.

Tiranë: Regjisori Pluton Vasi dhe filmi i tij “Ndërkombëtarët”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG