Lidhje

Prishtinë, varroset poeti Ali Podrimja


Vdekja e tij u vlerësua si humbje e madhe për letrat shqipe dhe gjithë komunitetin letrar e artistik në botë

Në Prishtinë, sot u mbajt ceremonia e varrimit të poetit Ali Podrimja, i cili ndërroi jetë javën e kaluar në Francë. Qytetarë të shumë e personalitete politike e kulturore, morën pjesë në homazhet për nder të poetit, vdekja e të cilit u vlerësua si humbje e madhe për letrat shqipe dhe gjithë komunitetin letrar e artistik në botë.
XS
SM
MD
LG