Lidhje

Ulqin, manifestimi letrar "Kalimera Poetike"


Ulqin, manifestimi "Kalimera Poetike"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Manifestimi "Kalimera Poetike", i cili tradicionalisht mbahet në Kalanë e Ulqinit vlerësohet si një ndër festivalet më të njohura letrare në rajon. Në këtë manifestim marrin pjesë shkrimtarë, poetë dhe kritikë letrarë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia , Mali i Zi dhe nga Ballkani.

Manifestimi "Kalimera Poetike" organizohet nga Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve "Art Club" nga Mali i Zi me qëllim të promovimit të krijimtarisë letrare në qytetin bregdetar të Ulqinit.

Ulqin, manifestimi "Kalimera Poetike"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG