Lidhje

Policia greke boshatis sheshin e protestuesve

  • Zëri Amerikës

Policia greke boshatis sheshin e protestuesve

Policia greke tha se ka boshatisur një shesh publik të Athinës ku protestuesit kishin ngritur tenda për javë të tëra për të demonstruar kundër masave ekonomike shtrënguese.

Autoritetet thanë sot se kanë arrestuar 8 persona në shesh: katër grekë, dy me kombësi franceze, një gjerman dhe një rumun.

Policia hoqi gjithashtu tendat, pankartat dhe pajisjet e tjera nga sheshi, në atë që dëshmitarët thanë se ishte një operacion paqësor.

XS
SM
MD
LG