Lidhje

Presidenti i Kosovës Pacolli bën vizitën e parë në Maqedoni


Presidenti i Kosovës Pacolli bën vizitën e parë në Maqedoni
Presidenti i Kosovës Pacolli bën vizitën e parë në Maqedoni

Presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli ndodhet për vizitën e tij të parë në Maqedoni, me ftesë të presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov. Dy presidentët kanë biseduar për thellimin e bashkëpunimit midis vendeve të tyre, për nevojën e qarkullimit të lirë të njerëzve në dy vendet përkatëse dhe një numër temash të tjera. Presidenti Pacolli po takohet edhe me drejtues të partive kryesore politike në Maqedoni; ndërkohë nesër ai do të shkojë për vizitë në Tetovë.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG