Lidhje

Presidenti Topi kërkon hetim dhe transparencë mbi videon


Presidenti Topi kërkon hetim dhe transparencë mbi videon
Presidenti Topi kërkon hetim dhe transparencë mbi videon

Në Shqipëri, Presidenti Bamir Topi kërkoi sot që prokuroria të hetojë dhe të bëjë transparencë mbi çështjen që lidhet me videon e transmetuar nga emisioni Fiks Fare në Top Channel, ku nën akuzë vihet zëvendëskryeministri Ilir Meta. Prokuroria thirri sot autorin e saj Dritan Prifti për ta pyetur. Nga ana tjetër zoti Meta dhe kryeministri Sali Berisha përsëritën se videoja është një montazh i porositur nga kryetari socialist Edi Rama. Po sot, ish ministri tha se kishte dorëzuar në prokurori regjistrimin e plotë, i cili sipas tij heq cdo alibi.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG